Yerel Haberler

Başkan Beyazgül, Aşevinde Aşure Dağıtımına Katıldı

Başkan Beyazgül, Aşevinde Aşure Dağıtımına Katıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Muharrem ayı münasebetiyle Aşevi Derneği tarafından düzenlenen Aşure Dağıtımına katıldı. Başkan Beyazgül ile Vali Salih Ayhan, yemek almaya gelen vatandaşlara aşure dağıttı.

Her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında vatandaşlara aşure ikramında bulunan Aşevi Derneği bu yılda Aşure geleneğini sürdürdü.

Aşevinde düzenlenen aşure ikramına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile birlikte kazanların başına geçerek yemek almaya gelen vatandaşlara aşure dağıttı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Şanlıurfa Valiliğimiz ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Aşevi Derneğine her zaman destek veriyoruz ve destek vermeye devam edeceğiz. Bu gün Aşure günü ve Aşevi Derneğinde 26 bin kişilik aşure yapıldı, Aşure özenerek yapılmış. Diğer zamanlarda da Aşevi tarafından yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara yardımlar yapılıyor. Deprem ve sel felaketinde Aşevimiz halkımızın yanında olmuştur’’ diye konuştu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise Aşurenin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi.

Aşevi Derneği Sorumlusu Ali Topal ise desteklerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’a teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL