Genel

Balıkçı Alaattin Öztürk Son Seferine Çıktığını Düşünürken Yeniden Hayata Tutundu

Balıkçı Alaattin Öztürk Son Seferine Çıktığını Düşünürken Yeniden Hayata Tutundu

66 yaşındaki balıkçı Alaattin Öztürk Ağustos ayında seferdeyken ani bir karın ağrısı hissetti ve kaldırıldığı hastanede yapılan tetkikler sonucunda damar tıkanıklığına bağlı bağırsak kangreni olduğu anlaşılarak ameliyat edildi. Balıkçı son seferine çıktığını düşünürken yeniden hayata bağlandı.

Alaattin Öztürk bağırsak kangreni olduğu anlaşılarak ameliyat edildi. Bağırsağının yüzde 90’ı alınan Öztürk, 2022 yılının Mayıs ayına kadar sadece damardan beslenebildi. Aşırı kilo kaybeden ve yaşamını idame ettirmesi zor hale gelen Öztürk, Prof. Dr. İsmail Gömceli’ye başvurdu. Bağırsak uzatma ameliyatı ile yeniden beslenmeye başlayan Öztürk, kısa sürede sağlığına kavuşarak memleketine sağlıklı bir şekilde geri döndü.

  Ameliyattan hemen sonra beslenmeye başladı

Zaman kaybetmeden Antalya’ya gelen Öztürk, Prof. Dr. İsmail Gömceli’nin gerçekleştirdiği bağırsak uzatma ameliyatına alındı. Ortalama 20 cm kalan ince bağırsağı ameliyatta 3-4 kat uzatıldı. Ameliyattan çok kısa bir süre sonra normal beslenmeye başlayabildi. Babasının tedavisinde yanında olan Ahmet Öztürk, “Babam beslenemediği için aylar içinde gözümüzün önünde eridi. Buraya geldiğinde 61 kiloydu. Bağırsak uzatma ameliyatından hemen sonra yavaş yavaş gıdaya geçildi ve babam gün geçtikçe kendini toparlamaya, sağlığına kavuşmaya başladı. Onu yeniden böyle gördüğüm için çok mutluyum.” dedi.

“Yeniden bir şeyler yiyebileceğimi hiç düşünmüyordum”

Başarılı bir ameliyat geçiren Öztürk, “9 aydır beslenemez bir haldeydim. İstanbul’da başıma gelen olaydan sonra ağzıma tek lokma girmedi. Sadece damardan besleniyordum. Gün geçtikçe halsizleştim, hareket edemez hale geldim. Yeniden bir şeyler yiyebileceğimi, sağlığıma kavuşabileceğimi hiç düşünmüyordum. Ameliyattan sonra çayla ilk kahvaltı yaptığımda yeniden insan olduğumu anladım. Hocama bu yüzden çok minnettarım.” dedi.

  Bağırsağı 4 kat uzadı

Prof. Dr. İsmail Gömceli Öztürk’ün durumu ile ilgili şunları söyledi; “Hastamızın ortalama 20 cm ince bağırsağı vardı, kalın bağırsağın da yarısı yoktu. Gelir gelmez hastaya destek tedavisine başladık. 10 gün kadar hastanın genel durumunu toparladık. Bağışıklık sistemi güçlendikten sonra ameliyata aldık. 20 cm’den yaklaşık 80 cm’ye kadar uzattık. Daha önceki ameliyatında hem ince hem de kalın bağırsak dışarıya bağlanmıştı. Yediği bütün yemekler bağırsaklarından dışarıya çıkıyordu. Bir de bu iki bağırsağı birbirine bağladık. Yemek yiyebilir hale geldi. Şimdi az az sık sık beslenerek yaşamına devam edebilir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL