Genel

“730 Bin Sağlık Çalışanına Bayram İkramiyesi Verilmelidir”

“730 Bin Sağlık Çalışanına Bayram İkramiyesi Verilmelidir”

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker , “Kamu İşvereni; Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığında ve Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı faaliyet gösteren hastanelerde  görev yapan yaklaşık 730 Bin sağlık çalışanına bayram ikramiyesi verilmelidir” dedi. 

Şube Başkanı Ömer Çeker kısa bir süre önce faaliyete başlayan Kocaeli Şehir Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyareti. Şube Başkanı Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Umut Birol ve Serap Koçhisar ile birlikte çalışanları ziyaret ederek sağlık çalışanlarının sorunlarını yerinde tespit etti. Başkan Çeker ziyaret sonrası açıklama yaptı.

Maaşlar Yüksek Enflasyon Karşısında Eridi!

Şube Başkanı Çeker yapmış olduğu açıklamada” Sağlık çalışanları zor koşullar altında fedakârca görev yapmaktadırlar. Yapmış oldukları işin karşılığını maddi olarak alamamaktadırlar. Sağlık çalışanları kamu işverenine karşı haklarının korunması ve geliştirmesi için yetkili ama toplu sözleşme masasında etkisi olmayan sarı sendikaya verdikleri yetkiyi sarı sendika, malum sen, çalışanın aleyhine kullandığı, toplu sözleşme masasında enflasyonun altında yüzdelik zamlara imza atmaları neticesinde çalışanların maaşlarının yüksek enflasyon karşısında güneşi görmüş kar tanesi gibi erimiştir” dedi.  Bayramda Rahat nefes Almaları Sağlanmalı!

Şube Başkanı Ömer Çeker sözlerine şöyle devam etti: “Kurumlarda çalışanları ziyaretlerimizde sağlık çalışanları geçim sıkıntısı çektiklerini, Kamuda en düşük maaşı aldıklarını, okula giden çocuklarının masraflarını dahi karşılamakta, harçlık vermekte güçlük çektiklerini ve yaklaşan kurban bayramı nedeni ile sağlık çalışanları bayram ikramiyesi istediklerini ifade etmiştirler. Sağlık çalışanlarının gür sesi Türk Sağlık Sen olarak kamu işverenine sesleniyoruz. Sağlık çalışanlarının sesine kulak verin çalışanların talebinin yerine getirilmesi için gerekli düzenlemeyi kısa sürede hayata geçirin. Yaklaşan Kurban Bayramında sağlık çalışanlarının bir nebze olsun ekonomik olarak rahat nefes almasını sağlayın.” İki Kez Bayram İkramiyesi Verilmelidir

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Başkanı Çeker, “Türkiye Emekliler Derneğinin yapmış olduğu açıklamaya göre ülkemizde yaklaşık 13 milyon emekli bulunmaktadır. Ülke genelinde Sağlık Sosyal Hizmetleri İş Koluna giren iş yerleri olan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlarda, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığın da ve Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı faaliyet gösteren hastanelerde toplamda yaklaşık 730 bin sağlık çalışanı görev yapmaktadır. Kamu işvereni 13 Milyon emeklimize her yıl dini bayramlarda olmak üzere iki kez bayram ikramiyesi ödeyen kamu işvereni, Sağlık Sosyal Hizmetleri İş Koluna giren iş yerlerinde görev yapan 730 Bin sağlık çalışanına her yıl dini bayramlarda olmak iki kez bayram ikramiyesi ödemesi yapması kaçınılmaz olmuştur” diyerek sözlerine sonlandırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL